JOUOB.event@65 / ESSEN17 : Střípky z Essenu #3 Guards of Atlantis (english)

(POZOR video je v angličtině)

K nakupování her v Essenu jsem letos přistoupil racionálně. Žádně zbytečnosti za pár euro. Když jsem před lety navštívil výstavu poprvé nebo podruhé, v návalu euforie jsem pořídil hry za pět, deset penízů a pak je ke spokojenému odpočinku uložil ve své poličce na deskové hry. Některé jsem ani nerozbalil.

Hry jsem si tedy letos chtěl nejdříve zahrát a ohodnotit herní potenciál. Zvážit, zda nestačí, když si je časem pořídíme do půjčovny nebo se dokonce jedná o kousek, po které znovu těžko sáhnu. Ve čtvrtek – první den na veletrhu – jsem si nekoupil nic, chránil jsem svoji peněženku proti psychopatickým projektům za 60 a více evropských penízů. Když jsem před lety dal za Tokaidó 40 euro, připadal jsem si jako naprostý šílenec. Rodinná hra za neskutečné peníze. Ale nelituji výlet po historické japonské cestě je má srdcovka.

Jenže ceny jsou nyní někde jinde a čtyřicítka je taková nová základní cena. Asi už stárnu, ale dát dva tři litry za deskovku už se prostě cukám. Co budu dělat v důchodu? (Nebudu si pamatovat pravidla …) Každopádně i v pátek jsem se držel při zemi. »Samhain« od mých milovaných Giochix.it byl i s rozšířeními k mání za patnáct, pokud jste po zahrání vyplnili dotazník, jak se vám hra líbila a jak jste byli spokojeni s promotérem. Já byl.

Po příjemné hodince a půl strávené na stánku Japon Brand – ano co byste ode mne čekali – jsem si pořídil »Timebomb Evolution«, famózní záležitost, které zůstane většině hráčů skryta, protože vypadá divně.

Pátek končí, zbývá hodinka, nějaké obchůzky. V sobotu hraní na ubytování a neděle už bez návštěvy veletrhu hned ráno cesta zpět do Čech. Ve svém seznamu novinek mám i Guards of Atlantis s podtitulem Tabletop MOBA. Motám se unavený na stánek Gamemat.eu pozdravit kamarády a potkám dva kluky, kteří si povídají a oba mají v rukou zmíněné ochránce Atlantidy. Dávám se s nimi do řeči. O hře mluví tak, že plánovaná finální návštěva druhého japonského stánku padá. Po zastávce u battlematů a terénů pro wargaming mířím k Wolff Designa, nové herní společnosti z Litvy.

Následuje setkání se sympatickým prezentátorem, který i přes značnou únavu vykazuje známky nezřízeného nadšení pro věc. Sami můžete posoudit na videu. Předestřené mechanizmy, zpracování a je to MOBA … odcházím z krabicí za 60EUR se hrou, kterou nikdo nezná, o které jsem si nic dopředu nepřečetl a nezahrál jsem ani jedno herní kolo. Rozum a rozvaha ať se jdou bodnout!

@lladjex

audioverze